2014 Global Trainee Programı

Proje

2014 KARİYER PROJESİ

Dünyanın klima uzmanı Daikin’in uluslararası arenada sahip olduğu güç, Türkiye’nin geleceğini temsil eden gençler için benzersiz bir kariyer fırsatına dönüşüyor. Bu yıl(2014) üniversiteden mezun olan gençler arasından seçilecek iki genç yönetici adayı 1 yıl boyunca Daikin Avrupa’da, iki kişi de Daikin Türkiye’de hem eğitim hem çalışma imkanına sahip olacak.

160 ülkede yürüttüğü faaliyetleri, ürün kalitesi, yenilikçiliği ve iş hacmi ile Dünyanın bir numaralı klima markası Daikin, uluslararası tecrübeye sahip insan kaynağı yetiştirilmesine öncülük etmek amacıyla yepyeni bir kariyer projesi hayata geçiriyor.

Daikin, bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Daikin Global Trainee” projesi ile geleceğin yöneticisi olmayı hedefleyen gençlere kariyer imkanı sunuyor.

Başvurular 18 Şubat – 21 Nisan tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilecek. Adayların başvuru sırasında doldurdukları formlar üzerinden yapılacak ilk değerlendirme sonucunda 15 aday finale kalmaya hak kazanacak. Jüri tarafından mülakata tabi tutulacak bu 15 finalist arasından seçilecek dört başarılı gencin Daikin kariyer yolculuğu başlayacak.

İki kişi Daikin Avrupa’nın merkezi Belçika’da üç farklı departmanda üçer ay hem eğitim görüp hem de çalıştıktan sonra, Daikin Avrupa’ya bağlı farklı ülkelerde çalışma imkanına sahip olacak. Diğer iki genç de Daikin Türkiye’de üç farklı departmanda üçer ay hem eğitim görüp hem de çalıştıktan sonra, Daikin Avrupa’nın merkezi Belçika’da çalışma imkanına sahip olacak.

Seçim sürecinde adayların; eğitim geçmişi, İngilizce düzeyi, kendini ifade edebilme yeteneği, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyeti ile sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobileri dikkate alınacak.

TARİHLER

• Başvuruların Alınması :15 Şubat – 21 Nisan 2014
• Değerlendirme : 21 Nisan – 6 Mayıs 2014
• Jüri : 13 Haziran 2014

JÜRİ ÜYELERİ

Hasan Önder/ Daikin Türkiye CEO
Tuna Gülenç / Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı
Hideki Nishimura/ Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı
Wim Vangeenberghe/Daikin Avrupa Genel Müdürü
Kerem Ozan/Daikin Türkiye IK Müdürü
Eyüp Can/ Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Vahap Munyar/ Gazeteci, Yazar
Semih Kaya/Show TV Genel Müdürü
Asaf Savaş Akat/ Ekonomist, Akademisyen
Serdar Erener/ Alameti Farika Ajans Başkanı
Ugur Gazanker / Doğa Koleji CEO

 
Designed By IDS
Daikin Klima Harita