2013 Global Trainee Programı

Proje

2013 KARİYER PROJESİ

Dünyanın klima uzmanı Daikin’in uluslararası arenada sahip olduğu güç, Türkiye’nin geleceğini temsil eden gençler için benzersiz bir kariyer fırsatına dönüşüyor. Bu yıl üniversiteden mezun olan gençler arasından seçilecek iki genç yönetici adayı 1 yıl boyunca Daikin Avrupa’da, iki kişi de Daikin Türkiye’de hem eğitim hem çalışma imkanına sahip olacak.

160 ülkede yürüttüğü faaliyetleri, ürün kalitesi, yenilikçiliği ve iş hacmi ile Dünyanın bir numaralı klima markası Daikin, uluslararası tecrübeye sahip insan kaynağı yetiştirilmesine öncülük etmek amacıyla yepyeni bir kariyer projesi hayata geçiriyor.

Daikin, bu yıl ikincisi düzenlenen “Daikin Global Trainee” projesi ile geleceğin yöneticisi olmayı hedefleyen gençlere Avrupa’da kariyer imkanı sunuyor. “Daikin Global Trainee” kapsamında, üniversitelerin İşletme ve Mühendislik bölümlerinden bu yıl (2013) mezun olan gençler, Daikin’in Avrupa’daki merkezlerinden birinde işe başlayarak ülke sınırlarına bağlı kalmadan kendini geliştirme ve uluslararası tecrübeye sahip olma fırsatı yakalıyor.

Başvurular 1 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilecek. Adayların başvuru sırasında doldurdukları formlar üzerinden yapılacak ilk değerlendirme sonucunda 12 aday finale kalmaya hak kazanacak. Jüri tarafından mülakata tabi tutulacak bu 12 finalist arasından seçilecek dört başarılı gencin Daikin kariyer yolculuğu başlayacak.

İki kişi, 1 Ekim 2013 tarihi itibarıyle Daikin Avrupa’nın merkezi Belçika’da üç farklı departmanda üçer ay hem eğitim görüp hem de çalıştıktan sonra, Daikin Avrupa’ya bağlı farklı ülkelerde çalışma imkanına sahip olacak. Diğer iki genç de Daikin Türkiye’de çalışma hayatına başlayacak.

Seçim sürecinde adayların; eğitim geçmişi, İngilizce düzeyi, kendini ifade edebilme yeteneği, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyeti ile sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobileri dikkate alınacak.

TARİHLER

Tanıtım - Başvuru : 1 Mayıs – 1 Haziran 2013
Ön değerlendirme : 1 Haziran – 30 Haziran 2013
Jüri değerlendirme : 20 Ağustos 2013
Kazananların duyurusu : 26 Ağustos 2013

Designed By IDS
Daikin Klima Harita