Global Trainee Programı Hakkında

DAIKIN'DEN ULUSLARARASI KARİYER İMKANI

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektöründeki 90 yıllık tecrübesini gençlere aktararak geleceği şekillendirmeyi amaçlayan Daikin, Global Trainee programı ile her yıl üniversiteden yeni mezun olan 4 gence benzersiz bir kariyer imkanı sunuyor. Her yıl üniversiteden mezun olan gençler arasından seçilen iki genç yönetici adayı 1 yıl boyunca Daikin Avrupa'da, iki kişi de 9 ay Daikin Türkiye'de, 3 ay Daikin Avrupa'da hem eğitim hem çalışma imkanına sahip oluyor. 

Bu özel programdan yararlanmak isteyenler için, işte 6 soruda Global Trainee Programı'nın detayları:

1. GLOBAL TRAİNEE PROGRAMI'NIN AMACI NEDİR?

Daikin Türkiye tarafından gerçekleştirilen Global Trainee Programı, bir geleceğe yatırım projesi olarak Daikin'in küresel iş planının en önemli parçalarından birini oluşturuyor. Dünyanın 160 ülkesinde faaliyet gösteren Daikin, farklı uluslardan yeteneklerin grup içinde dolaşımını artırmaya yönelik bir strateji izliyor. Bu yıl 4'üncüsü gerçekleşecek olan Global Trainee Programı'nın temel amacı da, henüz iş hayatının başında olan yeni mezun nitelikli ve donanımlı gençleri Daikin Global Dünyası'na kazandırmak. 

2. GLOBAL TRAINEE PROGRAMI GENÇLERE NE KAZANDIRIYOR?

Programa kabul edilen arkadaşlarımız, aldıkları eğitim ve kariyer planları doğrultusunda Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki Daikin lokasyonlarında çalışma fırsatı yakalıyor. Böylece trainee'ler, farklı ülkelerde, farklı departmanların çalışma yöntemlerini, birbirleri ile olan bağlantılarını ve şirketlerin organizasyon yapılarını yakından görme şansına sahip oluyor. Yani gençlerimizi, uluslararası bir iş ve kültür deneyimi edinecekleri dolu dolu bir yıl bekliyor. Bu bir yılın sonunda ise gençlerimiz Avrupa'daki farklı ülkelerde çalışma fırsatı buluyor. Bugüne kadar Daikin Global Trainee Programı ile Belçika'ya giden arkadaşlarımız halen Avrupa'nın farklı ülkelerinde çalışmaya ve deneyimlerini artırmaya devam ediyor. 

3. DAIKIN TÜRKİYE GENÇLERİ NEDEN AVRUPA'YA GÖNDERİYOR?

İnanıyoruz ki, bu program ile aramıza katılacak nitelikli ve donanımlı gençler, hem şirketimize dinamizm katacak hem de farklı kültürlerin organizasyon ve iş yapış modellerini transfer ederek köprü görevi üstlenecek. Bu da Daikin Türkiye'nin vizyonuna büyük katkı sağlayacak.  Bugüne kadar olan deneyimimiz gösterdi ki; bu program sayesinde aramıza katılan arkadaşlarımız, yurtdışı ofislerindeki iş yapış modellerinin ve uluslararası kültürün farklı renklerinin ülkemize taşınmasını sağlıyor. Ayrıca gençlerimiz program başlangıcında aldıkları Daikin Türkiye oryantasyon eğitimi sayesinde Daikin Türkiye'nin yurtdışında temsiline de destek veriyor. Türkiye'nin iş gücüne yapılan bu anlamlı yatırım, aynı zamanda ülkemizin entelektüel sermayesinin gelişimi için de önem taşıyor.

4. DAIKIN GLOBAL TRAINEE PROGRAMI'NDA İLK BİR YIL NASIL GEÇİYOR?

Geleceğin yöneticileri olarak aramıza katılan iki genç yönetici adayı 9 ay boyunca Belçika'daki Daikin Europe Merkez Ofisi'nde, 3 ay boyunca da Avrupa'nın farklı ülkelerindeki Daikin ofislerinin birinde çalışma fırsatı buluyor. Kazanan diğer iki aday ise 9 ay boyunca Daikin Türkiye'de, 3 ay süresince de Avrupa'da bulunan Daikin ofislerinin birinde görev alıyor. Bir yıl boyunca farklı departmanlarda hem eğitim alma hem de çalışma olanağı yakalayan bu gençler, istemeleri halinde Daikin bünyesinde çalışmaya devam edebiliyor.

5. GLOBAL TRAINEE PROGRAMI'NA KATILMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Başvuruda bulunan her arkadaşımızın insan kaynakları konusunda deneyimli bir ekip tarafından değerlendirmeye alındığı Global Trainee Programı, üniversiteden bu yıl mezun olan tüm gençlerimizin katılımına açık. Elbette değerlendirme ve sözlü mülakat aşamasında, eğitim geçmişinin yanı sıra İngilizce düzeyi, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefler ve bunları sergileme kabiliyeti, sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobiler gibi pek çok faktör de trainee olma şansını artırıyor.

6. DAIKIN GLOBAL TRAINEE PROGRAMI'NA KATILIM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Her yıl 4 başarılı gencimize Daikin dünyasının kapılarını açan Daikin Global Trainee Programı için başvurular çok yakında alınmaya başlayacak. Bu özel programa katılmak için http://www.daikinkariyer.com ve https://www.facebook.com/daikinturkiye internet adreslerinde yer alan formları doldurmanız yeterli olacak.

 

Designed By IDS
Daikin Klima Harita